Koncentrovaný roztok oleje jedle sibiřské je vysoce léčivá substance, obsahující přírodní silice, získávané z jehličí jedle sibiřské parní destilací. Jde o žlutozelený olej specifického zápachu i chuti, který obsahuje 35 biologicky aktivních, vysoce účinných látek, tvořících unikátní mix flavonidů, katechinů, tříslovin, fenolových sloučenin i alfa- a beta-karotenů.

Jedle sibiřská pochází původně z Ruska, kde roste v horských a severních oblastech a přežívá až do teplot -50°C. Větve s malými měkkými jehličkami se sklízí a destilují v období mezi koncem zimy a počátkem léta. V této době je dřevitě a pryskyřičně vonící olej nejkoncentrovanější.

Sáhnout po něm je vhodné ve chvíli, kdy nastanou problémy s bolestí zubů, krvácením dásní, insomnií nebo úbytkem duševní energie. Vzhledem k tomu, že se jedná o koncentrát, je na místě zvýšená opatrnost. Větší množství by snadno mohlo vést k podráždění a následnému poškození pokožky.

Vynikající je také například pro kloktání nebo dezinfekci. I zde je však nutné mít na mysli, že jde sice o absolutně přírodní substanci, ovšem vysoké procento silných silic a éterických složek může mít negativní dopad na kůži.

Díky vysokému obsahu účinných látek je velmi efektivním pomocníkem v boji s akutními onemocněními, ale také nedocenitelným pomocníkem při ochraně a podpoře imunitního systému.

Povznášející a atraktivní aroma koncentrátu z jedle sibiřské má vynikající účinky na limbický systém, což patří k jeho nejpřitažlivějším vlastnostem. Limbický systém je vlastně uskupení částí koncového mozku, mezimozku a středního mozku, mezi jehož funkce patří kontrola emočního a sociálního chování, funkce krátkodobé a částečně i dlouhodobé paměti nebo sledování a vyhodnocování smyslového vnímání.

Známé jsou také jeho energizující účinky na kořínky vlasů, takže mohou také napomáhat jejich růstu.

Koncentrát z jedle sibiřské je vhodným aditivem do přípravků do koupele, které tak získávají nový rozměr. Díky jeho působení pak přináší koupel úlevu zejména při revmatismu, svalových bolestech, artritidě nebo neuralgiích. Dalším efektem je snížení únavy a celková regenerace.